Ev Taşırken Neler Yapılmalı?

Hangi şehirde olursanız olun, mutlaka hayat sizi farklı şehirlere yöneltebilir. Ancak kurulu düzeninizi alıp farklı bir şehre taşımak oldukça meşakkatli bir iş olacağı için kara kara düşünmeye son verenlerden olmak istiyorsanız sizde bir evden eve nakliyat firması ile iletişime geçerek elinizi hiçbir şeye dokunmadan nakliyat işini hallettirebilirsiniz. Bu süreçte size de iş düşmeyecek değil bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.
Eşyaları taşıtacağınız nakliyat firmalarını iyi seçmeniz gerekiyor.
Küçük ev eşyalarınızı özellikle kırılacak olanları gazete gibi ambalaj kâğıtlarına sararak kırılmaya karşı önlem almak adına koli içerisine siz kendiniz koymalı ve taşıtırken ev taşımacısı yapan firma personellerine kırılacak eşya diye belirtmeniz gerekmektedir.
Beyaz eşyalarınızın taşınması için personelin iyi ce koruma altına alarak sarması gerekiyor. Nasıl taşınacağı konusunda ise yeteri kadar bilgiye sahip değilseniz bir bulaşık makinasının nasıl taşınacağı hakkında bilgi alarak personeli yönlendirebilirsiniz.
Eşyalarınız ile alakalı tüm problemler bittikten sonra nakliyat firması ile iletişime geçtiğiniz zaman telefon üzerinden fiyat konuşmayınız. Evden eve nakliyat firmaları ücretsiz uzman incelemesi hizmeti sunmaktadırlar. Bu hizmetten faydalanın ve mutlaka anlaşmayı lafta değil yazılı olarak sözleşmede imzalı bir şekilde tutmalısınız. Sözleşmenin bir nüshası mutlaka sizde bulunmalıdır.
Telefonda eşyanızı az olarak belirtmeyin. Neyse onu söylemeniz mantıklı olacaktır. Sonrasında telefonda konuştuğunuz gibi değil burada daha çok eşya var diyerek sizi zor duruma sokabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir